Langova

Rozhledna

Vydejte se do výšin a rozhlédněte se po středním povltaví. 15 metrů vysoká celodřevěná rozhledna v 620 metrech nad mořem, panoramatický výhled téměř do celého okolí. Orlická přehrada, zámek Orlík či jaderná elektrárna Temelín – to vše zde budete mít jako na dlani. Rozhlednu najdete na bočním vrcholu kopce Hrby  na polosamotě nad obcí Lašovice poblíž Orlické přehrady v  pomezí Středočeského a Jihočeského kraje.

AKTUÁLNÍ informace

Aktuálně ZAVŘENO
Otevřeno: sobota a neděle od 9:00 do 18:00
Počasí JE VHODNÉ na výstup na rozhlednu
Aktuálně je polojasno, teplota 1°C (pocitová -1°C). Rychlost větru dosahuje 5,5 km/h, z rozhledny bude dobrá viditelnost (~32,5 km). Slunce vychází v 7:51 a zapadá v 16:34

Otevřeno je pouze za příznivého počasí, s ohledem na aktuální povětrnostní podmínky (např. námraza, silný vítr, vlhkost). Vyhrazujeme si právo kdykoliv bez ohledu na otevírací dobu uzavřít rozhlednu z důvodu bezpečnosti návštěvníků!

CENÍK VSTUPNÉHO

· Základní vstupné: 50,- Kč (děti po dosažení 15 let, dospělí)
· Zlevněné vstupné: 40,- Kč (děti ve věku od 6 do dosažení 15 let)
· Vstup zdarma: děti do dosažení věku 6 let

Vstupné na rozhlednu se platí předem v chatě Onen Svět. Jako vstupenku obdržíte originální pohlednici „Onen Svět“, v rozhledně jsou dostupná razítka.

Otevírací doba rozhledny

BĚŽNÁ OTEVÍRACÍ DOBA:
Od 1. září do 30. června | OTEVŘENO sobota a neděle od 9:00 do 18:00
Od 1. července do 31. srpna | OTEVŘENO denně od 9:00 do 19:00

OTEVÍRACÍ DOBA BĚHEM SVÁTKŮ:

Po předchozí telefonické domluvě lze zajistit vstup na rozhlednu i mimo otevírací dobu. Příplatek ke vstupnému 10Kč/osoba.

O ROZHLEDNĚ

· Celodřevěná rozhledna vysoká 15 metrů stojí v nadmořské výšce 620 metrů
· 4 vyhlídková patra s panoramatickým rozhledem z nejvyššího patra ~ 300°
· Příjezd autem či na kole možný přímo až k rozhledně

CO U NÁS UVIDÍTE?

běžně lze dohlédnout na Šumavu, ale viděli jsme i Alpy

Orlická přehrada a zámek Orlík | Kovářovsko | Krásnohorsko | jaderná elektrárna Temelín | Šumava | Novohradské hory | Střední povltaví | Středočeská pahorkatina | za velmi dobré viditelnosti můžete zahlédnout vrcholky Alp

ROMANTICKÁ VEČEŘE NA LANGOVĚ ROZHLEDNĚ

Zažijte západ slunce v nejvyšším patře rozhledny, s přípitkem a stolem plným čerstvě připravených grilovaných delikates.

V nejvyšším patře rozhledny na Vás bude čekat prostřený stůl s lucerničkou. Celá rozhledna bude v době od 19:30 do 21:30 rezervována jen pro vás.

Bude pro vás připravené speciální rozhlednové menu pro dvě osoby:
· Přípitek – na uvítanou vám doneseme lahvinku Bohemia sektu a misku čerstvých jahod.
· Grilovaný mix masa – kuřecí, vepřové, hovězí, skopové, zvěřina a ryby
· Příloha – grilovaná zelenina, zeleninové saláty, pečivo
· Dezert – teplý nápoj dle vašeho výběru a domácí palačinka jako sladká tečka

Překvapte svého miláčka, potěšte novomanžele, dopřejte si jedinečný zážitek v Česku, který nenajdete v žádné zážitkové firmě.

Romantickou večeři na Langově rozhledně je nutné objednat předem, cena za kompletní servis pro dvě osoby je 3 999 Kč. Zážitek lze uskutečnit jen za příznivého počasí.  Na přání vám rádi vystavíme dárkový poukaz.

Na tento zážitek budete ještě dlouho vzpomínat, ale ve večerní romantice můžete pokračovat například ve stylovém apartmá nebo koupelí v dřevěné kádi plné horké vody s bylinkami či ve vířivce.